Bij de Europese database van rapporten over vermoedelijke bijwerkingen van geneesmiddelen (EudraVigilance) zijn tot 13 november 30.551 sterfgevallen en 1.163.356 gevallen van bijwerkingen na de coronavaccins geregistreerd.
De database, die is opgezet door de Europese geneesmiddelenautoriteit EMA, bevat gegevens over vermoedelijke bijwerkingen van geneesmiddelen die tot de Europese Economische Ruimte (EER) toegelaten zijn.
Via de website van EudraVigilance:
Van de 30.551 sterfgevallen zijn 14.303 terug te voeren op het Pfizer-vaccin, 8385 op het Moderna-vaccin, 1793 op het Janssen-vaccin en 6070 op het AstraZeneca-vaccin.
166.346 gevallen van bijwerkingen zijn vanuit Nederland gemeld bij de EMA. Nederland gaat bijna overal aan kop:
Aantal gemelde gevallen van bijwerkingen na het Moderna-vaccin (www.adrreports.eu)
Aantal gemelde gevallen van bijwerkingen na het Pfizer-vaccin (www.adrreports.eu)
Aantal gemelde gevallen van bijwerkingen na het Janssen-vaccin (www.adrreports.eu)
Aantal gemelde gevallen van bijwerkingen na het AstraZeneca-vaccin (www.adrreports.eu)
Agnes Kant, directeur van Bijwerkingencentrum Lareb, beweert vandaag in gesprek met het AD dat we inmiddels kunnen stellen dat âde angst voor het coronavaccin onterecht is geweestâ. âOver de gehele linie zien we weinig afwijkends ten opzichte van andere vaccins,â zegt Kant.
© Copyright (c) NineForNews.nl
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://tooljunkie.eu/wappie/